Karburatör Bakımı ve Sibop Ayarı

Karbüratör Bakımı neden yapılmalıdır?

Öncelikle karbüratörün ne işe yaradığını kısaca bianlatalım. Karbüratör hava ile yakıtı (benzin&gaz) 1/15 oranında ayarlıyarak yanma odalarına gönderip yanmasını sağlar ve bu sayede aracın hareketini sağlanır. Dışardan alınan havanın kirli olması durumunda yada yakıtta pislik olması durumunda karbüratörünüz daha çabuk kirlenmekte buda yakıtın artmasına, araçta sürüş esnasında tekemeye vb. arızalara sebebiyet vermektedir. Buyüzden karbüratör bakımı yapılması gerekmektedir. Biz karbüratör bakımını ortalama 10.000 km de bir yapılmasını tavsiye ediyoruz. 

Karbüratör bakımının yararları nelerdir?

Karbüratör bakımında karbüratörün içindeki contalar değişmekte ve bütün parçalar en ince ayrıntısına kadar tinerle temizlendiği için aracınızın yakıtını düşürmekte ve az yakıtla daha performanslı bir sürüş imkanı sunmaktadır.

Karbüratör bakımı yaptırmama gerek var mı?

Biz bu soruyu kısaca şöyle cevaplıyoruz. Geçerken 2dk uğrayın aracınıza neyapılması gerektiğini, kaç dakikada biteceğini ve nekadar tutacağını söyliyelim.

Karburatör Bakımı ve Sibop Ayarı

HİZMETLERİMİZ

Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Firmamız aracınızın periyodik 10 bin, 15 bin, 20 bin gibi bakımlarını yapmakta olup parça değişimi gerektiğinde markalı orjinal parçalar ile değiştirmekteyiz.

DETAYLI BİLGİ